Innowacyjna formuła zawierająca

glukozaminę chondroitynę

Brak wtyczki FLASH lub wyłączone JS.

Kliknij, tutaj

aby pobrać i zainstalować wtyczkę.

W przeglądarce musisz również włączyć obsługę Javascripts.

Dlaczego bolą stawy?

Problemy ze stawami rozpoczynają się od zużycia i uszkodzenia chrząstki stawowej. Chrząstka ta zbudowana jest z hydroelastycznej tkanki zawierającej włókna kolagenowe i proteoglikany zawierające siarczan glukozaminy i chondroityny. Pokrywa zakończenia kości działając amortyzująco i pozwalając na płynne wykonywanie ruchów. Tarcie, które pojawia podczas ruchu łagodzi maź stawowa, która pełni funkcję smaru dla stawów.
 

Wskutek wieku, choroby, nadwagi lub niewłaściwej eksploatacji chrząstka traci sprężystość zwiększając tarcie, odsłaniając unerwioną zakończeniami bólowymi chrzestną warstwę kości, degenerując i zniekształcając staw. Wiele zmian zachodzących w stawach przebiega dyskretnie, bez wyraźnych dolegliwości, jednak z czasem odczuwany jest ból, który sygnalizuje o, zaawansowanych już, procesach deformacyjnych zachodzących w stawie.
 

Sztywnienie stawów powoduje brak ruchu oraz przebywanie długo w tej samej pozycji (zbyt długie oglądanie telewizji, czy praca przy komputerze). Unieruchomienie lub zmniejszenie ruchomości stawu przyczynia się do zaburzenia funkcji chrząstki. Niekorzystnie wpływają także utrwalanie latami obciążenia niektórych stawów, np. siedzenie z nogą pod pośladkiem, spanie na źle dobranym materacu. Stawom nie służy podnoszenie ciężarów na wyprostowanych nogach, noszenie torby na ramieniu, długotrwałe pochylanie się.
 

Niektóre dyscypliny sportowe mają niekorzystny wpływ na stawy, należą do nich: tenis ziemny, łucznictwo, kolarstwo czy podnoszenie ciężarów. Wyczynowe uprawianie sportów i kontuzje, szczególnie w okresie wzrostu mogą mieć szkodliwy wpływ na stawy w późniejszym czasie. Niekorzystnie wpływa także niekontrolowany, intensywny nadmiar ruchu. Stały ucisk, czy nadmierny przerywany nacisk, doprowadzają do zużycia lub zaniku chrząstki, prowadząc do utraty w woreczku stawowym właściwości amortyzujących.
 

Otyłość i nadwaga przyczyniają się do zbytniego obciążenia stawów, zwłaszcza biodrowych, kolanowych, pleców i stóp. Każdy dodatkowy kilogram nadwagi to dla stawów dodatkowy, zbędny balast. Przyspieszają one i pogłębiają dysfunkcje narządu ruchu, co w konsekwencji może prowadzić do niepełnosprawności. Zagrożeniem są również powikłania po chorobach: anginie, czy nieleczone żeby (ogniska zapalne),

Co to jest Artrocol?    |    Budowa stawu    |    Dlaczego bolą stawy?    |    Profilaktyka    |    Kontakt

LOGO COLFARM
ARTROCOL suplement diety - wspomaga pracę stawów, zawiera OsteolTM, glukozaminę i chondroitynę.
ARTROCOL to innowacyjny suplement diety o nowoczesnym składzie, korzystnie wpływającym na funkcjonowanie stawów.
Zakłady Farmaceutyczne COLFARM S.A. ul. Wojska Polskiego 3, 39 - 300 Mielec Infolinia: 800 800 178